انتخاب صفحه
[صفحه اصلی / Home] » مقاله » راهنمای انتخاب چراغ آویز خطی (10 ویژگی مهم که باید در نظر داشت)

راهنمای انتخاب چراغ آویز خطی

10 ویژگی مهم که باید در نظر داشت
چراغ خطی

1 ویژگی های کاربردی نور خطی آویز

تامین روشنایی و زیبایی ، مواردی هستند که در طراحی روشنایی تاثیر گذار باید در نظر گرفته شوند ، و بهترین گزینه برای داشتن همزمان آنها انتخاب چراغ خطی آویز است . مکان هایی که دارای معماری قوی هستند ، فضاهای عمومی و محیط های اداری و یا منازل مدرن و لوکس جراغ های خطی LED آویز می تواند بدون توجه به ابعاد و شکل سقف و دیوار با ارتفاعی قابل تنظیم ، روشنایی خیره کننده ای ایجاد کنند.
محبوبیت نورپردازی خطی به دلیل تنوع طریقه نصب و کاربرد ، از توکار و روکار و آویز که امکان نصب در هر نوع سقفی را فراهم می سازد و تامین روشنایی به میزان مورد نیاز ، در این میان چراغ خطی آویز که نیازی به ایجاد برش در سقف نداشته و به راحتی و در هر ارتفاعی از سقف قابل اجرا و نصب است.نکته مهم در این میان این است که باید به ارتفاع سقف هنگام انتخاب چراغ خطی آویز توجه کرد زیرا استانداردهای نوپردازی از چراغ های آویز برای انواع سقف های بلند و کوتاه استفاده می شود.

2 محل های مورد استفاده از چراغ خطی آویز سقفی

تا چندی پیش شاهد این بودیم که صرفا در محل های عمومی ، ادارات و فروشگاه ها و… چراغ های خطی استفاده می شدند ولی رفته رفته با توجه به به ویژگی های این نوع چراغ ، در منازل دارای معماری مدرن جای خود را باز کردند و چراغ های خطی آویز سرآمد آنها هستند که حتما زیبایی و در عین حال بهره وری این نوع چراغ شما را هم خیره به خود کرده است.

 

چراغ خطی آویز
چراغ خطی آویز

3 بهترین انتخاب برای خانه شما : هم راستای طراحی داخلی

به طور کلی چراغ آویز خطی برای ارائه قابلیت روشنایی بی نظیر برای اماکن کار، فضاهای عمومی، کافه ها، رستوران ها، منازل مسکونی و بسیاری مکان های دیگر طراحی شده اند هدف اصلی از نورپردازی های خطی، فراهم آوردن روشنایی خوب است که می تواند یک طراح روشنایی عمومی ایجاد کند.
چراغ خطی آویز نیازی به ایجاد برش در سقف نداشته و به راحتی نصب می شوند. البته تفاوت چراغ های آویز با چراغ های روکار این است که با استفاده از آویز های خطی می توان خطوط نوری مختلفی را ایجاد کرد و فضای مدرن تری را به وجود آورد. البته نکته دیگر در انتخاب چراغ آویز خطی این است که به ارتفاع سقف توجه شود زیرا در استانداردهای نورپردازی از چراغ های آویز برای سقف های بلند استفاده می شود.ابعاد یکی دیگر از نکاتی است که باید قبل از خرید چراغ مناسب در نظر داشت برای این امر ابتدا باید ابعاد فضا را در نظر گرفت به عنوان مثال همانطور که پیش تر گفته شد برخی چراغ های خطی آویز زیبایی بیشتری به فضاهایی با سقف بلند می دهند .

4 بهترین انتخاب نوع چراغ لاین آویز

چراغ خطی یا چراغ های لاین آویز به دو دسته دارای دیفیوز بزرگ و دیفیوز تخت تقسیم میشوند که معمولا نور در دیفیوزر بزرگ به صورت تزئینی و دکوراتیو و تامین بخشی از روشنایی و در چراغ خطی با دیفیوزر تخت برای تامین روشنایی استفاده می شود . بنابراین شما می توانید متناسب با نیاز خود یکی از انواع این چراغ ها را انتخاب کنید چراغ های لاین خطی با طراحی پیشرفته و مدرن و با منبع نوری ال ای دی، خط نوری بدون سوسو را فراهم می آورند که از ویژگی های این محصولات عدم ایجاد خیرگی نوری است که چراغ خطی ال ای دی را گزینه مناسبی برای فضاهای مختلف می سازد.

چراغ خطی آویز
چراغ دفنی خیابانی

5 سبک خود را در انتخاب چراغ آویز خطی مشخص کنید

هدف : استفاده از چراغ خطی آویز به عنوان منبع اصلی روشنایی یا منبع روشنایی ثانویه یا دکوراتیو؟

اولین چیزی که در انتخاب یک چراغ آویز LED خطی باید مورد توجه قرار داد ، این است که شما چه هدفی را در انتخاب چراغ خطی آویز در نظر دارید ، اگر از منبع نور دیگر به عنوان منبع نور اصلی استفاده میکنید یا دکوراسیون و دیوارها رنگ های روشن هستند، میتوانید از چراغ های با کاربری دکوراتیو و با توان کمتر استفاده کنید.

اگر چراغ خطی آویز منبع اصلی نور در فضای شما باشد یا برای روشنایی کار به آن نیاز دارید ، به عنوان مثال اگر بالای جزیره آشپزخانه آویزان شده باشید ، ممکن است برای روشنایی بیشتر به توان بالاتر نیاز داشته باشید یا اگر فضای اطراف شما تیره است ، ممکن است مقداری از نور را جذب کند و بنابراین به توان بالاتر نیاز دارید.

6 بودجه :مهمترین نکته ای که بعد از خرید و استفاده متوجه آن خواهید شد.

مهم ترین نکته ای که در انتخاب یک چراغ ال ای دی مهم است ، بودجه شما برای خرید قیمت آن محصول است ، زیرا در طولانی مدت قطعا شما یا مشتری شما به این نکته خواهید رسیدکه چرا قیمت یک چراغ با چراغ دیگر در عین اینکه ظاهری یکسان دارند تفاوت فاحشی داشتند ، البته این برای کاربر عادی یا خانگی و افراد با دانش فنی پایین در زمینه برق و نور و روشنایی است ، زیرا وقتی فروشنده نام چیپ استفاده شده در چراغ و یا درایور بیان کند ، قطعا طول عمر و کیفیت آن چراغ در ذهن شما متبلور خواهد شد.

چراغ خطی آویز
چراغ خطی آویز

7 شکل چراغ

طول پروفیل چراغ خطی آویز  : تناسب با محیط و سایر اجزای دکوراسیون

به صورت کلی چراغ های خطی به دو دسته  پروفیل قوص دار  Cure و پروفیل  Linear صاف تقسیم می شوند

که بسته به طراحی و نیاز مشتری انواع اشکال هندسی قابل ایجاد و اجرا است ،

8 جهت نور Lighting Direction

Ambient lighting: نور امبینت را ارائه می دهد که فضای بیشتری از اتاق را روشن می کند. این چراغ ها غالباً دارای سایه های ابری و فیلتر شده هستند تا نور را به طور مساوی تری پخش کنند و از تداخل سایه ها جلوگیری کنند. این آویزها به جای هدایت آن به سمت بالا یا پایین ، از همه جهات نور می اندازند و تمرکز خاصی ندارند.
Up lighting: نور جهت دار (بالا): روشنایی بالا روشی معمول برای تأمین نور محیط (البته در لوستر ها) در یک اتاق است. اما چراغ های آویز لاینر دو طرفه یا به سمت بالا هم برای جنبه های روشنایی دکورایتو وجود دارد.
Down lighting: نور جهت دار (پایین): به طور معمول چراغ های خطی آویز به صورت نور جهت دار پایین طراحی شده اند طراحی شده اند.

چراغ خطی آویز
چراغ خطی آویز

9 خروجی لومن

قبل از خرید باید خروجی لومن را حتما در نظر بگیرید ، چراغ ها با لومن بالاتر روشنایی بیشتری را در اختیار شما می گذارند و باید فضای خود و میزان نیاز به روشنایی را در نظر بگیرید این اطلاعات در هر صفحه از چراغ های آرند ثبت شده است و به انتخاب دقیق شما کمک خواهند کرد .

10 دیگر چه اطلاعاتی در انتخاب چراغ خطی آویز می توانند مفید باشند ؟

برخی از چراغ ها برای مکان های بیرونی و فضا هایی که ممکن است رطوبت داشته باشند مناسب نیستند . قبل از خرید باید بدانیم محصول مورد نظر مناسب فضاهایی با رطوبت بالا هست یا خیر .

اطلاعات شما زمانی تکمیل می شود که طریقه نصب محصول انتخابی خود را بدانید ممکن است خودتان این کار را انجام دهید و یا یک نصاب برای شما فرایند نصب را انجام دهد.

چراغ خطی آویز
چراغ خطی آویز

آرند تولیدکننده انواع چراغ های ال ای دی

مطابق با طراحی معماران و پروژه

لوگو آرند

 برای اطلاع از جزئیات فنی بیشترو مشاوره فنی نور پردازی وخرید چراغ خطی 

 از طریق دکمه کنار صفحه  و از طریق واتس اپ یا شماره

021-66171265

با بخش فروش و فنی آرند تماس حاصل فرمایید

 

 

چراغ صنعتی

چراغ‌های صنعتی آرند با طراحی کاملاً متفاوت و معماری مدرن برای فضای صنعتی توسعه داده شده‌اند. این نوع از چراغ‌ها را …

نورآبی و نورپردازی با محوریت نیازهای انسان

نورآبی و نورپردازی با محوریت نیازهای انسان زمان نسبتا طولانی ایی به عنوان موضوعی داغ مطرح بوده است و امروزه صحبت درباره این مسئله درهمه جا، از رسانه های اصلی تا برنامه های تلفن همراه به سرعت پراکنده

چراغ پارکینگی

چراغ پارکینگی یکی از چراغ های موجود در ما بین چراغ های گروه روشنایی آرند می باشد.ارند مفتخر است…

اهمیت روشنایی در مدارس

اطلاعات بصری محیطی  و افزایش احتمال اشتباه در کار میشود.روشنایی از طریق مشاهده تزئینات دیداری محیط روی آسایش و احساس افراد تاثیر مستقیم داردو موثر بر روابط

پنل‌های LED بیشتر بشناسیم

LED تراشه‌های بیشتری نسبت به سایر لامپ‌های با تکنولوژی LED داشته و به همین دلیل نور بیشتری تولید می‌نمایند. این پنل‌ها در اندازه‌های مختلف تولید شده و قیمت آنها بستگی به سایز، کیفیت جنس و نور ساطع شده از آنها دارد.

چراغ ایران مال

ایران مال بزرگترین مرکز خاورمیانه است شرکت روشنایی آرند مفتخر به همکاری و مشارکت در تولید چراغ های مختلف این پروژه عظیم است.هدف از تاسیس ایرانمال

چراغ های خطی LED

چراغ خطی  شامل چراغ های روکار، توکار و آویز میباشد. استفاده از چراغ های خطی و نورپردازی خطی به دلیل سفارشی سازی بسیار قابل توجه و مناسب است.

واحد اندازه گیری نور

یک کاندلا همان شدت نور داده شده در مسیر خاص از یک چشمه نور تک رنگ میباشد که بسامد

منحنی پخش نور

منحنی‌ای است که برای مشخص‌کردن شدت نور منتشرشده توسط یک چراغ در زوایای مختلف به کار می‌رود. از آنجایی که بیشتر منابع نوری نقطه‌ای نیستند، بنابراین شدت نوری ثابتی در جهات مختلف ندارند. در محاسبات نوری دانستن نحوهٔ توزیع نور منبع اهمیت

راهنمای انتخاب چراغ آویز خطی (10 ویژگی مهم که باید در نظر داشت)

چراغ خطی  شامل چراغ های روکار، توکار و آویز میباشد. استفاده از چراغ های خطی و نورپردازی خطی به دلیل سفارشی سازی بسیار قابل توجه و مناسب است.

‫5/5 ‫(4 نظر)
‫5/5 ‫(4 نظر)