انتخاب صفحه

انواع چراغ خطی، توکار و روکار (نور خطی یا لاین نوری) – راهنمای خرید چراغ خطی یا لاین نوری

راهنمای خرید انواع چراغ خطی یا لاین نوری برای نور خطی سقف و فضاهای مختلف داخلی و خارجی ساختمان

به صورت کلی انواع نور خطی یا انواع چراغ لاینر عبارتند از: چراغ‌های خطی توکار و چراغ‌های خطی روکار

  1. چراغ خطی توکار خود به دو صورت آویز لبه دار(فریم دار) و سقفی بدون لبه (بدون فریم) موجود می باشد.
  2. چراغ خطی روکار به  دوصورت آویز و سقفی  موجود می‌باشد.

انواع چراغ خطی – چراغ خطی روکار

به طور اصولی برای فضاهایی که طراحی داخلی آنها دست خوش تغییر و بازسازی شده است و امکان نصب چراغ خطی توکار به دلیل نبودن سقف‌های کاذب وجود ندارد یا اینکه طراحی مدرن و اکسپوز (Exposed) مد نظر طراح یا کارفرما می‌باشد از چراغ خطی روکار استفاده می‌شود.

البته نوع آویز چراغ هم که در این دسته بندی هستند، برای ایجاد نور خطی تاکیدی و تزئینی در طراحی‌های فضاهای داخلی در حال حاضر بسیار پر طرفدار هستند.

در تصویر زیر دو نمونه از چراغ خطی روکار در کنار هم نمایش داده می شود. در ادامه مدل‌های مختلف دیگری از چراغ خطی را مثال خواهیم زد.

نور خطی

انواع چراغ خطی – چراغ خطی توکار

این نوع از چراغ‌های خطی به طور معمول برای ساختمان‌های نوساز و یا ساختمان‌های درحال بازسازی که طراحی معماری داخلی و موقعیت قرارگیری چراغ خطی توکار در سقف کاذب از قبل توسط معمار و طراح داخلی در نقشه‌ها پیش بینی شده است به کار می روند.

و مستلزم این است که انتخاب چراغ‌ها و ابعاد آن‌ها از قبل یا حین برش‌های سقف کاذب با مشاوران فنی و طراحان شرکت تولید کننده چراغ خطی توکار هماهنگ شده باشد، و تیم‌های اجرا و طراحان با هم ارتباط مستقیم داشته باشند.

در تصویر زیر چند مدل از چراغ خطی توکار را در ابعاد مختلف مشاهده می‌کنید.

چراغ خطی

تفاوت بین چراغ خطی توکار و روکار

چراغ خطی یکی از انواع روشنایی مدرن است که در نورپردازی معماری و داخلی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. تفاوت اصلی بین چراغ خطی توکار و روکار در نحوه نصب آن‌ها است. چراغ خطی توکار به صورت مستقیم در سقف نصب می‌شود و در نتیجه قسمتی از چراغ قابل‌مشاهده نیست، در حالی که چراغ خطی روکار به صورت نمایان در سقف قرار می‌گیرد و کل دستگاه چراغ قابل رویت است.

چراغ خطی توکار

چراغ خطی مناسب فضا های داخلی

1.چراغ خطی توکار بدون لبه (یا بدون فریم)

پیش فرض ذهنی اکثر مشتریان ، طراحان و سازندگان این است که شاید چراغ های خطی صرفا مناسب تامین نور عمومی و تزئینی برای محیطهای اداری و تجاری و عمومی باشند.

یا به دلیل اینکه تصور و یا اطلاعی از قیمت این نوع چراغ ها ندارند ، با اکتفا به تصویر ذهنی خود براین اساس که رندر ها و یا طراحی هایی که چراغ خطی توکار در آنها به کار رفته فوق العاده لوکس هستند از قیمت چراغ های بکار رفته در آنها واهمه داشته و به سمت آنها نمی روند در صورتی که اصلا به این صورت نیست.

لاین نوری

چراغ خطی مناسب فضا های داخلی

2. چراغ خطی توکار لبه دار (یا فریم دار)

بسته به طراحی معمار یا طراح داخلی و یا اقتضاعات سقف یا دیواری که چراغ خطی قرار است در آن کار شود در برخی موارد نیاز است که چراغ خطی توکار لبه دار استفاده شود.

از چراغ خطی توکار اغلب در سقف های کاذب مانند کناف به عنوان لاین نوری سقف می گردد. ابعاد فریم های متنوع این ویژگی را فراهم می سازند تا براساس نوع معماری فضا بتوان فریم مناسب را انتخاب نمود.

که این تیپ محصول از این دسته بندی از چراغ های خطی را نیاز سبد محصولات آرند پوشش می دهد، چراغ خطی توکار سپهر با طراحی اختصاصی آرند در اندازه های مختلف به زیبایی پاسخگوی نور خطی خواهد بود در ادامه ویژگی های این چراغ را مشاهده می کنید.

چراغ خطی
چراغ خطی توکار
چراغ خطی توکار
چراغ خطی توکار سپهر
چراغ خطی آویز

چراغ خطی مناسب فضا های داخلی

3.چراغ خطی روکار آویز

چراغ خطی آویز به جرئت شناخته شده ترین و پرکاربردترین نوع از چراغ های خطی باشند ، که شاید در طراحی های داخلی مشاهده کرده باشید.

از کاربرد های آن می توان بالای میز کار و کنفرانس در محیط های اداری و یا حتی بالای اپن و جزیره ی آشپرخانه ها.

در چراغ‌­ خطی آویز نیز در نهایت و پس از نصب چراغ خطی، رفلکتور آویزان به بدنه، در داخل آن قرار گرفته و با قرارگیری دیفیوزر چراغ، همه چیز آماده روشنایی می‌­شود.

نور خطی سقف

4.چراغ خطی کرولاین (Curve Line)

چراغ های خطی روکار کرو جدید ترین و مدرن ترین نوع از چراغ های خطی باشند ، که شاید کمتر در طراحی های داخلی مشاهده کرده باشید.

از کاربرد های بالای میز کار و کنفرانس در محیطهای اداری و یا مراکز خرید می توان از چراغ خطی منحنی یا انحنا دار استفاده کرد که با ظاهر خاص و مدرن خود زیبایی چشم نوازی به محیط می بخشد.

چراغ کرو لاین
لاین نوری سقف

5.چراغ های خطی روکار  

معماری ها و طراحی داخلی های اکسپوز! کاربری چراغ های خطی روکار در فضاهای داخلی با طراحی مدرن و اکسپوز زیبایی بسیاری ایجاد می کنند.

در ترکیب با سایر المانهای طراحی داخلی اکسپوز طیف وسیعی از چراغ های آرند می توانند به کمک معماران و سازنندگان محترم بیایند تا جلوه ای زیبا از ترکیب نور و معماری داشته باشند.

نور خطی

چراغ های خطی مناسب فضاهای خارجی

چراغ خطی توکار دفنی و دیواری (لبه دار و بدون لبه) (فریم دار و بدون فریم)

چراغ های خطی توکار دفنی و دیواری لبه دار و بدون لبه آرند دسته ای دیگر از چراغ های خطی هستند که در ایجاد جلوه هایی زیبای نوری در طراحی نمای بیرونی و معماری خارجی ساختمان ها می توانند به کار گرفته شوند.

ایجاد مسیر نوری ، روشنایی بالکن و…  از کابردهای این چراغ هستند.

کاربرد چراغ خطی در طراحی داخلی و معماری

چراغ‌های خطی در طراحی داخلی و معماری نقش بسیار مهمی دارند. این چراغ‌ها دارای تنوع گسترده‌ای در ساخت و نصب، شار نوری و کیفیت نور هستند و می‌توانند در فضاهای مسکونی، اداری و تجاری استفاده شوند. برای مثال: چراغ‌های خطی با IP بالا برای نمای بیرونی مناسب هستند و می‌توانند جلوه زیبایی به ساختمان‌ها اضافه کنند. همچنین، انواع اشکال هندسی چراغ‌های خطی در دفتر، نمایشگاه، فروشگاه و خانه مدرن نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 جدیدترین تکنولوژی چراغ های ریلی آهنربایی مدل  (مگنتار)

جدیدترین تکنولوژی در نوپردازی خطی ، چراغ های ریلی آهنربایی یا مگنتی هستنند که با جریان DC بی خطر 48  ولت و امکان جابه جایی چراغ در طول ریل قابلیت های منحصر به فرد و کاربردی را در اختیار مصرف کننده می گذارند و این نوع چراغ را به واقع از بقیه چراغ های خطی در نوپردازی تزئینی  متمایز میکند

خرید چراغ خطی
چراغ خطی مگنتی

چراغ‌های خطی ویژه محیط‌های تجاری

چراغ‌های خطی ویژه برای محیط‌های تجاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. این چراغ‌ها با توجه به نیازهای مختلف فضاهای تجاری مانند فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و هتل‌ها طراحی شده‌اند. از جمله نمونه‌هایی از چراغ‌های خطی ویژه می‌توان به چراغ‌های خطی آویز روکار اشاره کرد که با استفاده از دو نوع آویز کابلی یا آویز تلسکوپی از سقف آویزان می‌شوند تا نور کافی و زیبایی بصری در فضاهای با ارتفاع زیاد ایجاد شود.

لاین نوری سقف

چراغ خطی چه کاربردی غیر از محیط های تجاری و عمومی و اداری دارد؟

اگر طراح یا معمار باشید حتما با این ترند یعنی استفاده از چراغ های خطی در کاربری عمومی و منازل آشنا هستید ، اما اگر صرفا به طراحی ها و اجراهای این روزهای ایران بسنده  کرده اید ، از طراحی های روز دنیا غافل شده اید. 

نور خطی سقف

چراغ خطی و نور خطی چه ویژگی هایی دارد؟

• طراحی مینیمال این نوع چراغ بسیار مناسب فضاهای معماری مدرن می باشد و بیشترین هماهنگی را با معماری داخلی ایجاد می نماید.
• این دسته از چراغ ها این قابلیت را دارند که هم به عنوان چراغ دکوراتیو و هم چراغ تامین روشنایی مورد استفاده قرار بگیرند. بنا به کاربری مد نظر می توان ماژول های استفاده شده در این چراغ ها را با شدت نورهای متفاوت به کار گرفت.
• این چراغ ها قابلیت نصب در سقف، دیوار، کف و … را دارند، بنابراین برای طراحی نورپردازی بسیار انعطاف پذیر می باشند.
• چراغ های خطی قابلیت انتخاب شدت نورهای متفاوت در سایز یکسان را دارند. این قابلیت دست طراحان و معماران را برای انتخاب چراغ مناسب بر اساس نیاز پروژه را باز می گذارد.
از این رو شرکت آرند با ارائه مشاوره رایگان به کارفرمایان و مشتری های خود انتخاب راهکار مناسب را فراهم می نماید.

قیمت چراغ خطی
سوال و جواب کوتاه :

✅1-چراغ خطی ، لاینر یا لاینی چیست ؟

نوعی از چراغ های ال ای دی که در قابی فروفیلی قرار دارند و به صورت های توکار ،روکار ، آویز و یا چراغ های خطی در قالب سیستم های روشنایی آهنربایی مگنتی ، در انواع سقف و دیوار ، از جمله کناف و گچ برگ و... قابل کارگذاری و نصب هستند.

✅ 2-آیا در رنگ نور های ( آفتابی ،استاندارد ، مهتابی ) قابل ارائه هستند؟

بله ماژول و ال ای دی های داخل چراغ ها به سفارش مشتری با رنگ نور های مختلف قابل ارائه هستند

✅ 3-چراغ های های خطی آرند را کجا از نزدیک مشاهده کنم ؟

تهران – ابتدای خیابان لاله زار شمالی تقاطع خیابان انقلاب اسلامی پلاک 677 فروشگاه صنایع روشنایی آرند 02166171265

✅ 4-نور یکنواخت بدون خیرگی به چه معناست؟

کیفیت ماژول و ال ادی های داخل چراغ ، دیفیوزر و محل قرار گیری چراغ در این مورد مورد توجه قرار می گیرد

✅ 5-کیفیت قطعات الکترونیکی را چگونه بسنجیم؟

برند چیپ های ال ای دی و درایور که قطعات الکترونیکی اصلی چراغ را تشکیل می دهند بسیار مهم هستند ، که برند این قطعات به صورت دیفالت در آرند OSRAM است.

✅ 6-مشاوره فنی تا اتمام پروژه چگونه است؟

تیم فنی فروش آرند آماده ارائه مشاوره در ابتدا و طول پروژه به خریداران محترم محصولات آرند است.

✅ 7- برند چگونه اعتماد ایجاد میکند؟

نگاهی به پروژه ها و خریداران گذشته محصولات شرکت می تواند به ما نشان دهد که چقدر می تواند به یک تولید کننده اعتماد کرد.

✅ 8- قیمت چگونه در انتخاب ما تاثیر گذار است؟

قیمت چراغ میتواند به ما در کنار اطلاع از رزومه برند ، گارانتی و... نشان دهد که چراغ با کیفیتی تهیه می کنیم یا خیر.

✅ 9-مدت گارانتی چقدر در انتخاب یک چراغ موثر است؟

مدت گارانتی دقیقا اطلاع از موارد فنی و کیفیت قطعات چراغ می دهد که در قیمت و کیفیت یک چراغ موثر است.چیزی که فروشندگان معمولا آنها را پنهان می کنند ولی در مدت گارانتی باید با خودشان و شما صادق باشند.

✅ 10-تصمیم گیرنده نهای شما هستید!

مواردی همچون بودجه شما ، حوصله ، زمان و تحقیق بازار درست، مشاوره گرفتن و سلیقه شما و طرح پروژه در نهایت بر تمام موارد بالا و انتخاب شما تاثیر گذار است!

کجا تصاویر ایده های طراحی داخلی با  چراغ های خطی و نمونه های اجرا شده بیشتری از چراغ خطی را پیدا کنم ؟

سایت پین ترست شاید بهترین منبع برای طرح های الهامی معماری داخلی که چراغ های خطی در آنها استفاده شده است باشد ،اما مشاهده  وب سایت و اینستاگرام ما خالی از لطف نیست.

 

پینترست آرند

تامین کننده چراغ خطی چه فرقی با تولید کننده چراغ خطی دارد؟

تولید کنندگان چراغ های خطی در بازار انگشت شمارند ، سایر افراد تامین کنندگان یا نمایندگان شرکت ها هستند ، که نقش واسطه را فروش خرد شرکت ها بازی می کنند.

اما اگر شما پروژه ای متوسط و بزرگ دارید می توانید مستقیم با شرکت صنایع روشنایی آرند ارتباط پیدا کنید و از خدمات چون مشاوره ، طراحی ، تخفیفات فروش عمده و پشتیبانی و مشاوره اجرا را از ما بخواهید.

نمایشگاه میدکس 1402

پروژه ها و مشتریان چراغ های خطی آرند

در پایان شاید خالی از لطف نباشد که صفحه پروژه های آرند را مشاهده فرمایید تا از رزومه کاری ما ، در مقابل کارفرمایان بزرگ و سخت گیر در مواردی چون کیفیت محصولات و استاندارد های آنها بوده اند.

اوکی ! برای اطلاع از قیمت انواع چراغ های آرند و در مورد طراحی نورپردازی برای پروژه ام نیاز به مشاوره دارم.

تماس با مشاور و کارشناس ارشد فروش صنایع روشنایی آرند

مهندس نیکوکار

تماس با مشاور و کارشناس ارشد برق و طراح نورپردازی روشنایی آرند

مهندس پوردان

کجا چراغ های خطی آرند را از نزدیک ببینم

  تهران – ابتدای خیابان لاله زار شمالی تقاطع خیابان انقلاب اسلامی پلاک 675 

فروشگاه آرند
4.9/5 - (250 امتیاز)